Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Факт встановлення працівникові групи інвалідності не може бути підставою для звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (п. 2 ст. 40 КЗпП ). Але якщо працівник хоче звільнитися з роботи за власним бажанням у зв'язку з неможливістю проживання в даній місцевості за станом здоров'я, підтвердженим медичним висновком, то роботодавець зобов'язаний звільнити такого працівника з роботи в зазначений в заяві день (ч. 1 ст. 38 КЗпП ).
Якщо працівник при оформленні на роботу приховав факт наявності медичних протипоказань до роботи, його повинні звільнити згідно ст. 7 і ч. 6 ст. 24 КЗпП .
Роботодавець зобов'язаний перевести працівників, які за станом здоров'я потребують надання іншої, більш легкої роботи, на таку роботу з їх згоди і відповідно до медичного висновку тимчасово або без обмеження строку (ст. 170КЗпП ).
При цьому при переведенні за станом здоров'я на легшу нижчеоплачувану роботу за працівниками зберігається попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення, а у випадках, передбачених законодавством України, попередній середній заробіток зберігається на весь час виконання нижчеоплачуваної роботи або надається матеріальне забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (ч. 2 ст. 170 КЗпП ).
Якщо працівник-інвалід відмовляється від запропонованого переказу на інші посади або роботи, роботодавець може звільнити його відповідно до п. 2 ст.40 КЗпП .
За даними Управління Держпраці в Чернігівській області .
Нова платформа від ЛІГА: ЗАКОН: бланки та шаблони договорів, формування звітності, бухгалтерський і податковий облік, законодавство і багато іншого, що необхідно для роботи бухгалтера!