Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У Верховній Раді зареєстровано законопроект про внесення змін до Закону «Про судоустрій і статус суддів» щодо встановлення реальної відповідальності суддів
ПРАВОВІ ИЗВЕСТИЯ
Народні депутати Антон Геращенко та Олег Купрієнко подали законопроект № 1585 про встановлення відповідальності суддів за неправильне застосування норм права. Ст. 83 Закону «Про судоустрій і статус суддів» пропонується доповнити нормою, яка встановлює, що суддю можна буде притягнути до дисциплінарної відповідальності за порушення або неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Норми матеріального права вважаються порушеними або неправильно застосованими, якщо застосовано закон, який не поширюється на ці правовідносини, або не застосовано закон, який підлягав застосуванню.
Дисциплінарну справу щодо судді (суддів) безумовно збуджується за заявою сторони у справі або за відомостями з Єдиного реєстру судових рішень у разі скасування судового рішення судом вищої інстанції з ухваленням нового рішення. Таке дисциплінарне справа розглядається протягом 2х місяців з дня відкриття Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (хвороба або перебування судді у відпустці не впливає на термін розгляду).
Дисциплінарне стягнення до судді застосовується не пізніше 2х місяців з дня відкриття справи ВККС. У разі встановлення за результатами дисциплінарної справи колізії законодавства або можливості неоднозначного застосування норм права ВККС звертається до відповідного міністерству чи комітету Верховної Ради, у віданні якого знаходяться питання, які регулювалися спірним судовим рішенням, з пропозицією про необхідність внесення змін до законодавчих актів для усунення виявлених недосконалостей норма права. При цьому судді до відповідальності не притягуються.
Рішення про притягнення судді до відповідальності є істотною обставиною по справі, рішення по якому стало підставою для порушення дисциплінарної справи, і підставою для перегляду цього рішення суду за нововиявленими обставинами.