Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом голови
Кривоозерського районного суду
Миколаївської області
від 05.01.2012 року № 2-од
ПОРЯДОК
організації та проведення особистого прийому громадян у Кривоозерському районному суді
Миколаївської області
Прийом Героїв Радянського Союзу, Героїв України, Героїв Соціалістичної Праці, інвалідів Великої Вітчизняної війни проводиться головою суду особисто та поза чергою.
Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. прізвище, ім'я, по батькові громадянина, місце проживання, зміст вимоги(питання), до яких посадових осіб та органів державної влади він звертався раніше і яке було прийняте по ньому рішення, здійснює запис на особистий прийом або надає відповідні роз’яснення стосовно шляхів подальшого його вирішення.
Не допускається з'ясування відомостей про особу громадянина, що не стосується змісту його звернення. Якщо громадянин звертається не особисто, а через уповноважену ним особу, ці повноваження повинні бути оформлені відповідно до вимог чинного законодавства.
Під час проведення особистого прийому громадян можуть бути присутні їх представники, повноваження яких оформлені в установленому порядку, та особи, які перебувають у родинних відносинах з цими громадянами.
Повторний особистий прийом громадян з питання, яке вже розглядалося, проводиться у разі, коли питання, порушене у першому обґрунтованому зверненні, не було вирішена по суті.
Подана громадянином на особистому прийомі письмова заява розглядається у порядку, встановленому законодавством для письмових звернень.
Про результати розгляду звернення громадянину повідомляється письмово або усно, за його бажанням.
- визнані судом недієздатними, при наявності такої інформації ( ст.8 Закону України „Про звернення громадян ”) ;
- стосовно яких прийнято рішення про припинення розгляду звернень ( ст.8 Закону України „Про звернення громадян ”) ;
- звернення яких знаходяться на розгляді, і остаточне рішення по них ще не прийнято.
В заявника можуть бути витребувані його документи, що засвідчують особу або наявність повноважень на представництво інтересів іншої особи. Відсутність такого документа, згідно з вимогами статі 5 Закону України „ Про звернення громадян ”, має бути підставою для відмові в прийомі.
- задовільними прохання чи вимогу й повідомити відвідувача про порядок і строк виконання прийнятого рішення ;
- відмовити в задоволенні прохання чи вимоги, повідомивши заявника про мотиви відмови і порядок оскарження прийнятого рішення ;
- прийняти письмову заяву або скаргу ( коли питання потребують додаткового вивчення і перевірки) і пояснити відвідувачеві причини неможливості розв’язання питань під час особистого прийому, а також про порядок і строк розгляду його звернення.
Якщо вирішення питання, з яким звернувся громадянин, не входить до компетенції суду, то посадова особа, яка веде прийом, пояснює йому, до якого органу державної влади або місцевого самоврядування, підприємства, організації та установи треба звернутися за його вирішенням, і по змозі надає в цьому допомогу ( дає адресу, номер телефону і таке інше).
Керівник апарату
Кривоозерського районного суду Л.В.Ковальчук